Který střih je pro mě vhodný?

Každý brankář má jiný vkus: to se netýká jen značky, pěny nebo designu, ale i výběru střihu rukavic. Blíže vám představíme běžné střihy prstů:

     >> 1. Vnitřní střih - Negative Cut (NC)
     >> 2. Kulatý střih - Gunn Cut (GC)
     >> 3. Hybridní střih
     >> 4. Vnější střih - Regular Cut (RC)

1. Negative Cut

Je velmi úzký střih a zajišťuje ideální komfort, přilnavost a cit na míč. Tento střih je první volbou mnoha profesionálních brankářů.

Insider:
rukavice jsou během výrobního procesu převrácené, aby šev na konečném výrobku nebyl viditelný a nepůsobil rušivě.

2. Gunn Cut

Původně se používal převážně na britských ostrovech a v USA, ale těší se stále větší oblibě i ve střední Evropě. Přestože je tento střih relativně úzký na prstech, nabízí největší kontaktní plochu a tedy nejoptimálnější kontakt míče na chytací plochu rukavic.

3. Hybrid Cut

Hybridní střih při rukavicích Varan6 označuje pod pojmem "Power". Vyznačuje se kombinací vnitřního střihu NC a kulatého střihu GC. Je zde zajištěn optimální cit a přilnavost na míč v kombinaci s perfektním komfortem.

4. Regular Cut

Je klasická varianta zabezpečující volnější pocit při nošení. Výhodou tohoto střihu je větší Chytací plocha a lepší cirkulace vzduchu mezi prsty.

Insider:
protože v posledních letech je velmi malý poptávka po tomto střihu rukavic, momentálně nemáme v nabídce rukavice Varan6 s vnějším střihem prstů.

Ještě ti nestačilo?

U jiných značkách jako například adidas, NIKE nebo PUMA najdeš i jiné střihy rukavic. V podstatě jsou velmi podobné střihem rukavic Varan6. Zde je přehled všech rukavic v našem obchodě podle střihů prstů (včetně klasického vnějšího střihu RC, který na základě malého poptávky již není dostupný na rukavicích Varan6):

Negative Cut

Gunn Cut

Hybrid Cut

Regular Cut