Každý brankář musí být maximálně připravený na každý zápas. V ideální formě by měly být i jeho rukavice, které jsou nedílnou součástí jeho výkonu. Díky těmto tipům můžete prodloužit životnost rukavic, dosáhnout maximální přilnavosti, a tak mít ideální potencionál k vítězství v zápase. 

PŘÍPRAVA LATEXU NA PRVNÍ POUŽITÍ

Velmi důležité je před prvním použitím rukavic namočit latex ve vlažné vodě, poté bude latex připraven na kvalitní použití, odstraní se z něho výrobní přísady, které jsou nežádoucí.

ČIŠTĚNÍ RUKAVIC

Latex je považován za citlivý materiál a vyžaduje zvláštní péči. Špína zhoršuje přilnavost latexové pěny a proto musí být co nejdříve odstraněna. Proto omyjte rukavice v teplé vodě (max. 40 ° C) a vyperte čističem rukavic (Glove cleaner), doporučujeme rukavice čistit hned při sprchování po zápase či tréninku. Odolnost vůči oděru latexu se velmi prodlouží .

VLHKÉ PODMÍNKY

Speciální pěny do mokrého počasí (aqua) by měly být před každým použitím propláchnuté v teplé vodě (max. 40 ° C) jednu až dvě hodiny před každým použitím. Takto se aktivuje hydrograin termo granulát a zajistí optimální přilnavost i v dešti. Také je velmi důležité, aby byla pěna rukavic vždy během zápasu nebo tréninku navlhčená, aby měla optimální přilnavost.

SUŠENÍ

Kromě čištění rukavic sehrává důležitou roli i jejich sušení. UV-záření způsobuje, že se pěna stane tvrdá, pórovitá a začne se drobit. Proto se doporučuje rukavice chránit před nadměrným slunečním zářením a světlem ze žárovek! Speciální tašky na brankářské rukavice zajišťují optimální ochranu před takovými vnějšími vlivy.

PĚNA

Čím je pěna měkčí a jemnější, tím lepší je její přilnavost, ale zároveň je přirozeně vyšší a rychlejší i její opotřebení. Důležité je ale vědět, že funkční vlastnosti pěny zůstávají zachovány až do úplného opotřebení pěny.

LEPIDLO NA RUKAVICE

Náš nový, a oproti jiným podobným výrobkům vylepšený "zázračný sprej" Ks GRIPrebuilder výrazně zvyšuje přilnavost pěny všech, ale především delší čas používaných brankářských rukavic. Je vhodný na všechny typy rukavic, za každých povětrnostních podmínek.