Péče o brankářské rukavice

Brankář musí být v top formě, aby odcházel ze hřiště jako vítěz. Totéž platí i pro brankářské rukavice.
Aby rukavice splňovaly svůj účel, potřebují péči i mimo hřiště. S těmito tipy prodloužíš životnost brankářských rukavic a na hřišti využiješ jejich plný potenciál:

JEDNODUCHÉ ČIŠTĚNÍ

Zejména před prvním použitím musí být pěna rukavic několikrát propláchnuta vlažnou vodou. Tak se odstraní zbytky mýdla, které je nezbytné k výrobě rukavic. Teprve nyní je pěna rukavic plně výkonná.

ČISTIČ RUKAVIC

Latex je považován za citlivý materiál a vyžaduje zvláštní péči. Špína zhoršuje přilnavost latexové pěny a proto musí být co nejdříve odstraněna. Proto omyjte rukavice v teplé vodě (max. 40 ° C) a vyperte čističem rukavic (Glove cleaner), doporučujeme rukavice čistit hned při sprchování po zápase či tréninku.

ODOLNÁ ŠPÍNA

Každý brankář to zná: po náročném tréninku může špína usadit na povrchu. Pokud čištění v teplé vodě a ani čistič rukavic nepomáhají proti tvrdým nečistotám, doporučujeme použít hadřík z mikrovlákna. Tato speciálně navržená hadřík odstraňuje nečistoty a chrání povlak před dalším poškozením. Upozornění: Brankářské rukavice nemyjte v pračce! Praní v pračce může výrazně zkrátit životnost rukavic.

VLHKÉ PODMÍNKY

Speciální pěny do mokrého počasí (aqua) by měly být minimálně 2 hodiny před každým použitím propláchnuté v teplé vodě (max. 40 ° C). Takto se aktivuje hydrograin termo granulát a zajistí optimální přilnavost i v dešti. Také je velmi důležité, aby byla pěna rukavic vždy během zápasu nebo tréninku navlhčená, aby měla optimální přilnavost. Tip: mnoho profi brankářů používá ve velmi mokrých podmínkách lepidlo KEEPERsport Aqua Glue.

SPRÁVNÉ SUŠENÍ

Kromě čištění rukavic sehrává důležitou roli i jejich sušení. Rukavice zavěste na věšák na kalhoty a přichyťte jejich klipsami. Vstup do rukavic by měl viset směrem k podlaze a prsty by měly být natažené. Vyvarujte se přímému slunečnímu záření nebo ohřívači (topení), neboť by se latex mohl poškodit. Nejlepší volbou pro správné sušení rukavic je speciální věšák GloveDry-Buddy od KEEPERsportu

IDEÁLNÍ SKLADOVÁNÍ

UV záření dělá latex tuhým, porézním a křehkým. Proto doporučujeme chránit rukavice před (slunečním) světlem! Tašky na brankářské rukavice nabízejí cílenou ochranu proti rušivým vlivům. Jsou perfektním řešením pro správné skladování. Jsou také ideální pro dlouhé cesty na zápas k soupeřům.

OPOTŘEBOVANÁ PĚNA

Čím je pěna měkčí a jemnější, tím lepší je její přilnavost, ale zároveň je přirozeně vyšší a rychlejší i její opotřebení. Důležité je ale vědět, že funkční vlastnosti pěny zůstávají zachovány až do úplného opotřebení pěny. Takové rukavice tedy můžeš ještě bez problémů využít k tréninku.

ZLEPŠI PŘILNAVOST

Zázračný sprej "glove glu" výrazně zvyšuje přilnavost pěny všech, ale především delší čas používaných brankářských rukavic. Je vhodný na všechny typy rukavic, za každých povětrnostních podmínek.

POSTUP PŘED PRVNÍM POUŽITÍM

Před prvním použitím doporučujeme důkladně rukavice pročistit.

Nové rukavice omyjte teplou vodou a čističem KEEPERsport Glove Cleaner. Poté je nechejte nejméně 24 hodin schnout na GloveDry-Buddy. Takto ze svých brankářských rukavic vytěžíte maximum!
Nyní se podívejte na youtube video: