Návod na údržbu brankářských rukavic

První použití rukavic 

Velmi důležité je před prvním použitím každý povrch a u každého typu rukavic namočit ve vlažné vodě, tak budou odstraněny všechny látky z výroby rukavic, které zabraňují správné funkci. Poté je po správném vysušení povrch připraven.


Připravení rukavic na mokro!
Všechny typy rukavic, také aqua povrchy, by měly být 1-2 hodiny před použitím propláchnuty teplou vodou (35°C - 40°C). Granulové složky Hydrograin™ a Thermo-Granulate jsou aktivovány a tím zaručí optimální přilnavost na mokrém povrchu. Aby vše dokonale fungovalo, je důležité, aby povrch zůstal mokrý i během výkonu.

Po výkonu

Praní!

Po každém tréninku nebo zápasu musí být co nejrychleji z latexu odstraněny nečistoty v podobě drobných kamínků, hlíny, zbytků umělé trávy atd. K tomu vždy používejte teplou vodu max. 50°C a čistič na rukavice. V nabídce máme tento šampón od několika výrobců. Opravdu velmi důležité! 

Nikdy neperte rukavice v pračce a vysoušení nikdy nepoužívejte topení nebo přímé slunce! 

 

Péče o rukavice mimo výkon!

Vedle čištění rukavic je také velmi důležité jejich ukládání a přenášení v ochranném obalu. Nikdy nevystavujte rukavice UV záření, které má velmi negativní vliv na funkčnost latexu. Velmi vhodné jsou k tomu různé "bagy", které se dodávají s rukavicemi nebo jdou možno dokoupit.

 

Prodloužení životnosti rukavic

Každý latex v průběhu používání rukavic ztrácí přilnavost. I s tím si vývoj brankářských rukavic poradil a na prodloužení přilnavosti rukavic vyvinul přípravek Glove Glu, který dá latexu opět jeho správnou funkčnost.

GLOVE GLU prodlužuje životnost rukavic!