Péče o brankářské rukavice

Správná péče o brankářské rukavice je nezbytnápro váš perfektní grip. Jako brankář není nic lepší a hezčí než rukavice s dokonalým gripem. Zde najdete naše odborné rady, jak plně využít své brankářské rukavice a zajistit ideální přilnavost i po opakovaném použití!

Krok #1 - Odstranění fólie

Obzvláště před prvním použitím je nejlépe pěnu párkrát "opláchnout" vlažnou vodou. Tímto způsobem se odstraní nadbytečné zbytky mýdla, které jsou potřebné pro výrobu latexu. Nejprve několikrát potřete ochrannou fólii vašich nových brankářských rukavic, aby se mezi fólií a lepicí pěnou vytvořil vzduchový otvor. V tomto místě pak můžete snadno roztrhnout otvor. Poté, co jste nalili vlažnou vodu, můžete fólii z rukavic snadněji odstranit!

Pflege 1

Krok #2 - Důkladné umytí

Latex je obzvláště křehký materiál. Abyste dosáhli optimální vlastnosti přilnavosti, použijte čistič rukavic před prvním použitím a postříkejte jím brankářské rukavice 4-5 krát. Čistícím prostředkem na rukavice potřete celou přilnavou pěnu a pak rukavice opláchněte vlažnou vodou. Poté, co rukavice vyždímáte, jsou vaše brankářské rukavice připraveny na další krok k náležité péče.

Pflege 2

Krok #3 - Nechat vysušit

Abyste z brankářských rukavic dostali veškerou vlhkost, je nejlepší použít věšák Dry Buddy. Je důležité, abyste rukavice zavěsili konečky prstů vzhůru, aby přebytečná voda mohla unikat níže a nehromadila se v konečcích prstů. Zavěste své brankářské rukavice na věšák Dry Buddy na 12 - 24 hodin - pak je váš špičkový model dokonale připraven k použití!

Pflege 3

Krok #4 - Odstranit špínu

Každý brankář to zná: po intenzivních trénincích nebo zápasech může na pěně uvíznout mnoho nečistot. Na špinavé rukavice znovu použijte čistič rukavic a opakujte výše uvedené body. Po několikanásobném stříkání opatrně vetřete čistič rukavic a pak rukavice důkladně vyždímejte. V závislosti na použití můžete použít buď větší verzi čističi KEEPERsportu nebo menší verzi značky Rehab. Zavěste mokré rukavice na věšákDry Buddy, aby se vysušily, a tím zajistíte, že váš top model neztratí optimální grip!

Pflege 4

Krok #5 - vlhké povětrnostní podmínky

Hororový scénář každého brankáře: míč vám ve vlhkých podmínkách proklouzne přes ruce. I zde pro vás máme perfektní řešení! Používejte KEEPERsport Aqua Glue v dešti, aby byla perfektní přilnavost i ve vlhkém počasí. Použijte trošku vazelíny Aqua Glue a vetřete ho do konečků prstů brankářských rukavic. Vodoodpudivé lepidlo Aqua Glue enormně zlepšuje vaši přilnavost v dešti, sněhu nebo ranní rose a nepotřebuje ani dobu schnutí - stačí jej použít a vyrazit do deště se sebevědomou hrudí. Důležité: Aby se zabránilo tomu, že se aqua lepidlo zapustí do přilnavé pěny, po tréninku nebo zápase opět vyčistěte pěnu čističem rukavic.

Ps: kliknutím na obrázek získáte další informace o našem Aqua Glue.

Pflege 5

Krok #6 - opotřebovaná pěna

I když mají malé známky opotřebení, vaše brankářské rukavice nejsou ani zdaleka připraveny na odpadkový koš. Se správnou péčí budou vaše rukavice perfektní na intenzivní trénování. Na zajištění silného gripu použijte jeden ze speciálních produktů Glove Glu. Zde máte na výběr mezi různými variantami. Od spreje na rukavice MegaGrip až po speciální Grip Stick je tu něco pro každého. Důležité: I zde po použití brankářských rukavic důkladně očistěte čisticím prostředkem na rukavice. Za tímto účelem opakujte výše uvedený postup.

Pflege 4

Krok #7 - správné skladování

Pro dokonalou péči o brankářské rukavice je důležité rukavice nejen správně vyčistit, ale také ideální uskladnit. Pořádek je polovina života! Z tohoto důvodu jsme vyvinuli KEEPERbag ve velkém stylu a tašku na rukavice především pro brankáře a jeho potřeby. Díky ultrafialovému světlu může být latex tuhý, porézní a křehký. Tímto problémem se těmito dvěma taškami předchází a také chrání před dalšími rušivými vlivy!

Pflege 6

Krok #8 - pravidelná dezinfekce

Zvláště v době koronakrize je pravidelná dezinfekce důležitou součástí správné péče o vaše brankářské rukavice. Nejlepší je použít dezinfekční sprej a pravidelně jím stříkat svůj top model. Pokud budete svědomitě dodržovat všechny tyto kroky, dlouhotrvajícímu gripu už nic nestojí v cestě!

Pflege 8